Czy warto zrobić kurs na prawo jazdy zimą?

 Czy warto zrobić kurs na prawo jazdy zimą?

To pytanie często zadają sobie przyszli kierowcy. Okres zimowy sam z siebie jest okresem stagnacji, nie chce nam się wychodzić z domu, doskwiera brak słońca i nie najlepsze samopoczucie :(. Jest to jednak dobry, jeśli nie bardzo dobry, okres na odbycie kursu prawa jazdy i podejście do egzaminu państwowego. Zalet jest wiele, chociażby fakt, że dużo mniej osób zapisuje się na kursy. To przekłada się na częstsze jazdy i szybsze ukończenie szkolenia. Średnio o 20% skraca się czas zrobienia pełnego kursu. Przez fakt, że jest mniej chętnych, to i ceny kursów spadają.

Kurs nauki jazdy jesienią i zimą

Wielu osobom wydaje się, że jesień i zima to okres, kiedy pogoda nas nie rozpieszcza, dużo pada i szybko się robi ciemno. To fakt, jednak w takich warunkach wolniej się poruszamy, dzięki czemu mamy więcej czasu na reakcję. Przypominamy, że egzamin praktyczny na prawo jazdy trwa co najmniej 25 minut. Nie ma górnej granicy czasu. Mamy do wykonania zadania egzaminacyjne, a nie x czasu jeżdżenia.  Czyli im wolniej się poruszamy, tym mniej kilometrów pokonamy i mniej będzie błędów do zrobienia! Czas to Wasz przyjaciel! Pamiętajcie jednak, że zbyt wolna jazda też potraktowana może być jako utrudnianie jazdy innym kierowcom. Jednak kiedy warunki atmosferyczne są nie najlepsze (okres jesień/zima) to warto się nigdzie nie spieszyć.

Podsumowując, okres jesienno-zimowy nie przysparza kursantom większych problemów. Sprawność przebycia kursu prawa jazdy głównie uzależniony jest od chęci  kursantów do wyjścia z domu i poświęcenia energii na naukę teorii w domu.

Wszystkie osoby zainteresowane nauką jazdy zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, a w przypadku pytań zachęcamy do kontaktu