PRAWO JAZDY Ceny kursów zaczynają się od 2000 zł. Jazdy doszkalające 120 zł plac i 130 zł miasto. Pakiet 5h ( 3h plac i 2h miasto) tylko 550 zł. Dzwoń tel. +48-784-045-462

1

Zapisz się

Możesz to zrobić w dogodnym dla Ciebie sposób: przez Formularz online, mailem lub telefonicznie

2

Zacznij naukę

Wybierz rodzaj zajęć teoretycznych: możesz to zrobić stacjonarnie lub online za pomocą platformy e-learningowej

3

SKORZYSTAJ Z NASZEJ POMOCY I UMÓW SIĘ NA BADANIA

Na badania naszych kursantów zapisujemy do naszego lekarza w każdą spobotę. Możesz je również wykonać we własnym zakresie u lekarza medycyny pracy

4

ZDOBĄDŹ PKK I PRZEŚLIJ JE DO NAS

Wyrób numer PKK z nasza prostą instrukcją

5

Zacznij jazdy

Prześlij nam swój numer PKK na adres e-mail i zacznij jeździć!

kurs prawa jazdy kat a warszawa, nauka jazdy kategoria aMieszkasz w Warszawie? Od zawsze marzyłeś o swoim własnym motocyklu, ale boisz się intensywnego ruchu w mieście?

Wybierz kurs prawa jazdy kat. A w Warszawie zorganizowany przez Ośrodek Szkolenia Kierowców Jedynka-OSK.pl i spełnij swoje marzenie o jednośladzie. Z naszą pomocą nauka jazdy kat. A będzie łatwa i przyjemna, a podejście do Egzaminu Państwowego czystą formalnością.

Jako profesjonalny Ośrodek Szkolenia Kierowców oferujemy kursy prawa jazdy kat. A przygotowujące do Egzaminu Państwowego na prawo jazdy wszystkich podkategorii A: A1, A2 oraz A.

CENY kursów zaczynają się już od 2000 zł.

Jazdy doszkalające 120 zł plac/130zł miasto ( pakiet 3h plac i 2h miasto tylko 550 zł).

Nasze motory to : YAMAHA MT07, SUZUKI GLADIUS, YAMAHA MT 125, HONDA CBF125, HONDA CBF250 I YAMAHA YBR250 

Nauka jazdy kat. A: Do kogo kierujemy naszą ofertę?

Poszczególne kursy kategorii A są kierowane do kandydatów na kierowców w zależności od ich wieku, a także doświadczenia. Kto może zapisać się na szkolenie?

Kurs prawa jazdy kat. A1 to szkolenie skierowane do młodych osób, które ukończyły 16 rok życia. Zdany w ramach kategorii A1 egzamin uprawnia do poruszania się motocyklem o pojemności skokowej silnika nieprzekraczającej 125 cm3, mocy nieprzekraczającej 11 kW i stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającym 0,1 kW/kg.

Kurs prawa jazdy kat. A2 to szkolenie kierowane od osób, które ukończyły 18 rok życia. Kategoria A2 uprawnia do poruszania się motocyklem  mocy nieprzekraczającej 35 kW i stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającym 0,2 kW/kg.

Kurs prawa jazdy kat. A to szkolenie kierowane do osób, które ukończyły 24 rok życia oraz osób, które skończyły 20 rok życia i od 2 lat posiadają prawo jazdy kat. A2. Prawo jazdy kat. A uprawnia do poruszania się motocyklem bez ograniczeń w stosunku do pojemności skokowej silnika, jego mocy czy też stosunku mocy do mocy własnej pojazdu.

Nauka jazdy kat. A: Jakie dokumenty będą mi potrzebne przed rozpoczęciem kursu?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami przed rozpoczęciem kursu na prawo jazdy należy założyć Profil  Kandydata na Kursanta (PKK). W tym celu należy udać się do starostwa powiatowego (wydział komunikacji – wydawanie prawa jazdy) i złożyć następujące dokumenty:

 • Orzeczenie lekarskie o braku przeciwskazań do kierowania pojazdami mechanicznymi,
 • Jedną fotografię o wymiarach 3,5 x 4,5 cm
 • Dowód osobisty lub paszport wraz z zaświadczeniem o zameldowaniu,
 • Zgoda rodziców – w przypadku osoby niepełnoletniej.

Z uzyskanym profilem należy zgłosić się do naszego ośrodka w celu zapisania na wybrany kurs prawa jazdy.

Ile trwa kurs prawa jazdy kat. A?

Nauka jazdy kat. A to kurs składający się łącznie z 50 godzin i składa się z:

– 30 godzin lekcyjnych zajęć teoretycznych podczas których kursanci zapoznają się z przepisami ruchu drogowego, podstawami budowy motocykla, jego obsługą oraz konserwacją

– 20 godzin zegarowych zajęć praktycznych podczas których szkolimy umiejętności z zakresu poruszania się po placu manewrowym oraz po mieście w ruchu drogowym, szkoląc wszystkie potrzebne manewry i utrwalając odpowiednie zachowanie na drodze.

Jednocześnie kandydaci na kierowców, którzy po zakończeniu części praktycznej szkolenia wciąż nie czują się pewnie jako kierowcy motocyklu mogą skorzystać z oferty jazd doszkalających. Oferta jazd doszkalających jest ofertą o charakterze indywidualnym, z której każdy kursant może skorzystać wedle własnych potrzeb i uznania. Przed przystąpieniem do Egzaminu Państwowego na prawo jazdy kat. A i podkategorii nie ma obowiązku odbywania jazd doszkalających.

Jazdy doszkalające oferujemy również kandydatom na kierowców, którzy nie mieli szczęścia podczas części praktycznej egzaminu i nie chcą wyjść z wprawy przed kolejnym wyznaczonym terminem egzaminu państwowego.

Jak wygląda egzamin praktyczny na prawo jazdy kat. A?

Egzamin praktyczny składa się z kilku części:

 • weryfikacji stanu technicznego pojazdu (podobne zadania otrzymują kandydaci na kierowców kat. B),
 • przygotowania się do jazdy i przemieszczenia motocyklu,
 • zadań na placu manewrowym,
 • jazdy w ruchu ulicznym.

Weryfikacja stanu technicznego pojazdu obejmuje zadania z zakresu oceny poziomu płynów w pojeździe, działania sygnału dźwiękowego oraz działania świateł. Dodatkowo kandydaci na prawo jazdy kat. A muszą sprawdzić stan łańcucha, o ile pojazd jest weń wyposażony.

Przygotowanie do jazdy obejmuje m.in. odpowiednie wykorzystanie stroju ochronnego oraz umiejętność jego dopasowania do naszych potrzeb.

Część manewrowa podlegająca weryfikacji jeszcze przed włączeniem się do ruchu drogowego obejmuje zdjęcie motocykla z podpórki i przemieszczenie go przy uruchomionym silniku między wyznaczonymi punktami, a następnie powrót do punktu wyjściowego i ponowne podparcie na podpórce. Podczas wykonywania tych czynności osoba egzaminowana nie może najechać na linie ograniczające stanowisko. Może natomiast maksymalnie 3 razy zmienić kierunek ruchu (do tyłu, do przodu, do tyłu).

Egzamin w ruchu drogowym obejmuje wykonanie zadań określonych w ustawie, które są tożsame z zadaniami, jakie musimy wykonać starając się o uzyskanie uprawnień do kierowania samochodem osobowym.

Jak się ubrać na egzamin praktyczny kat. A?

To, o czym nie może zapomnieć żaden kandydat na kierowcę kat. A jest odpowiedni strój na egzamin. Osoba przystępująca do egzaminu powinna zapewnić sobie odpowiedni strój ochronny. Strój ochronny obejmuje:

 • pełne obuwie zakrywające stopę lub obuwie typu motocyklowego (to drugie nie jest obowiązkowe, ale z pewnością zapewni nam odpowiedni komfort i bezpieczeństwo podczas egzaminu),
 • spodnie z długimi nogawkami (tutaj także możemy zadbać o spodnie motocyklowe),
 • kurtkę z długimi rękawami,
 • rękawice zakrywające całe dłonie.

Jednocześnie ośrodek egzaminacyjny zapewnia kandydatom na kierowców kamizelki, odpowiedni kask ochronny, a także ochraniacze na kolana i łokcie. W trakcie egzaminu dysponujemy również krótkofalówką, która zapewnia nam kontakt z egzaminatorem.

Nauka jazdy kat. A Warszawa: Ile kosztuje kurs?

Ośrodek Szkolenia Kierowców Jedynka-OSK.pl oferuje kursy na prawo jazdy kategorii A realizowane w trybie normalnym i przyspieszonym, jak również kursy weekendowe. Jednocześnie nasi Klienci mogą skorzystać z promocji, dzięki której kurs jazdy kat. A oraz szkolenie na kat. B można odbyć jeszcze taniej.

Aktualne ceny kursów przedstawiamy w Zakładce Cennik. W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu.

Prawo jazdy kat. A: Ile kosztuje wyrobienie dokumentu?

Opłata za kurs kat. A nie obejmuje ani opłaty egzaminacyjnej, ani opłaty urzędowej za wydanie dokumentu. Po zakończeniu kursu prawa jazdy kat. A oraz ukończeniu Egzaminu Państwowego w WORD z wynikiem pozytywnym udajemy się do Starostwa Powiatowego, do którego należymy w celu odebrania dokumentu upoważniającego nas do prowadzenia pojazdu zgodnie z posiadaną kategorią. Zanim jednak będziemy mogli włożyć dokument do portfela będziemy musieli uiścić opłatę urzędową. Opłata za wydanie prawa jazdy wynosi obecnie 100 złotych i 50 groszy.