ETAPY / PRAWO JAZDY

1

Zapisz się

Możesz to zrobić w dogodnym dla Ciebie sposób: przez Formularz online, mailem lub telefonicznie

2

Zacznij naukę

Wybierz rodzaj zajęć teoretycznych: możesz to zrobić stacjonarnie lub online za pomocą platformy e-learningowej

3

SKORZYSTAJ Z NASZEJ POMOCY I UMÓW SIĘ NA BADANIA

Na badania naszych kursantów zapisujemy do naszego lekarza w każdą spobotę. Możesz je również wykonać we własnym zakresie u lekarza medycyny pracy

4

ZDOBĄDŹ PKK I PRZEŚLIJ JE DO NAS

Wyrób numer PKK z nasza prostą instrukcją

5

Zacznij jazdy

Prześlij nam swój numer PKK na adres e-mail i zacznij jeździć!

nauka jazdy automatem warszawaAutomatyczna skrzynia biegów to dla wielu kierowców przyzwyczajonych do operowania drążkiem zmiany biegów podczas jazdy prawdziwe wyzwanie. Dlatego z myślą o kierowcach, którzy planują „przesiąść się” z manualnej skrzyni biegów na automat przygotowaliśmy specjalne szkolenie. Nauka jazdy automatem to kurs realizowany na terenie miasta Warszawa. Szkolenie skierowane jest do kierowców, którzy posiadają prawo jazdy kat. B. Z oferty szkoleniowej mogą również skorzystać osoby przygotowujące się do egzaminu państwowego na prawo jazdy kat. B. Nauka jazdy automatem przyjmuje w ich przypadku formę szkolenia uzupełniającego i nie może być traktowana jako alternatywa dla standardowego kursu jazdy, chyba że planujemy zdawać egzamin na automacie – wówczas zachęcamy do odbycia całego kursu prawa jazdy w tym trybie.

Nasz samochód z automatyczną skrzynią biegów

Kurs nauki jazdy automatem prowadzony jest w samochodzie KIA STONIC, który jest wielkości Hyundai i20. Jest tylko wyższy o kilka cm, dzięki czemu łatwiej i bezstresowo pokonuje progi zwalniające i dziury w asfalcie. Jako jeden z nielicznych samochodów jest przystosowany do nauki jazdy, jak i egzaminowania kandydatów na kierowców.  Siedzący za kierownicą KIA siedzi wyżej niż inni kierowcy, przez co ma większe pole widzenia. Może oczywiście korzystać (zarówno na kursie, jak i na egzaminie państwowym) z systemów wspomagających kierowcę, takich jak czujniki cofania i kamera cofania. Nasze auto to tak zwany miejski crossover wyposażony w nowoczesne systemy pomagające kierowcy bezpiecznie i bezstresowo poruszać się po drodze.Młodzi kierowcy coraz częściej zastanawiają się nad możliwością uzyskania prawa jazdy kat. B z dopiskiem „78”, co oznacza, że dana osoba jest uprawniona wyłącznie do kierowania pojazdami z automatyczną skrzynią biegów. Za wyborem takiego rozwiązania przemawia łatwość szkolenia – jazda samochodem z automatyczną skrzynią biegów jest o wiele łatwiejsza, a egzamin państwowy na automacie cieszy się większą zdawalnością. Dla początkujących kierowców jazda automatem jest również bardziej bezpieczna i mniej stresująca. Dodatkową zaletą nauki jazdy automatem i zdawania egzaminu na automacie jest możliwość podejścia w późniejszym czasie do tradycyjnego egzaminu na prawo jazdy kat. B bez konieczności odbywania kolejnego kursu. To pozwala nam nabrać praktyki i oswoić się z sytuacjami na drodze, nim podejdziemy do trudniejszego zdaniem ekspertów egzaminu na manualnej skrzyni biegów. Nauka jazdy automatem i egzamin na automacie

Czy nauka jazdy automatem jest mi potrzebna?

Kierowca przesiadając się z samochodu z manualną skrzynią biegów do pojazdu z automatyczną skrzynią biegów nie jest zobowiązany do odbycia żadnego kursu. Mimo to, wielu kierowców w tej sytuacji decyduje się na naukę jazdy automatem. Dlaczego? Nauka jazdy automatem to doskonała okazja, żeby przyzwyczaić się do nowych warunków jazdy, a zarazem sposób na zapoznanie się z prawidłową techniką jazdy. Prawidłowa technika jazdy automatyczną skrzynią biegów ma ogromne znaczenie dla jej eksploatacji, co przekłada się na mniejsze koszty eksploatacji samochodu.

Kierowców oraz kursantów zainteresowanych nauką jazdy na automacie zapraszamy do kontaktu. Uczymy na terenie miasta Warszawa, każdorazowo starając się zapoznać Państwa z jak największą liczbą sytuacji drogowych. Zapraszamy na kurs, jak i jazdy doszkalające – nr. tel. 604-793-310.