ETAPY / PRAWO JAZDY

1

Zapisz się

Możesz to zrobić w dogodnym dla Ciebie sposób: przez Formularz online, mailem lub telefonicznie

2

Zacznij naukę

Wybierz rodzaj zajęć teoretycznych: możesz to zrobić stacjonarnie lub online za pomocą platformy e-learningowej

3

SKORZYSTAJ Z NASZEJ POMOCY I UMÓW SIĘ NA BADANIA

Na badania naszych kursantów zapisujemy do naszego lekarza w każdą spobotę. Możesz je również wykonać we własnym zakresie u lekarza medycyny pracy

4

ZDOBĄDŹ PKK I PRZEŚLIJ JE DO NAS

Wyrób numer PKK z nasza prostą instrukcją

5

Zacznij jazdy

Prześlij nam swój numer PKK na adres e-mail i zacznij jeździć!

prawo jazdy kategoria b warszawa

Planujesz przystąpić do egzaminu na prawo jazdy kategorii B? Mieszkasz lub pracujesz w Warszawie? Prawo jazdy i samochód są Ci potrzebne, ale boisz się intensywnego ruchu ulicznego?

Wybierz kurs prawa jazdy kat. B oferowany przez Ośrodek Szkolenia Kierowców Jedynka-OSK.pl, zdobądź prawo jazdy kat. B i ciesz się niezależnością oraz przyjemnością samodzielnej jazdy.

Profesjonalny kurs prawa jazdy przygotuje Cię do egzaminu teoretycznego i praktycznego, a co najważniejsze pozwoli Ci opanować prawidłowe nawyki kierowcy, niezbędne podczas codziennej, bezpiecznej jazdy. Oferowany kurs odbywa się na terenie miasta Warszawa. Profesjonalna nauka jazdy sprawi, że samochód będzie Twoim przyjacielem, a już w krótce sam będziesz posiadał prawo jazdy na samochód osobowy i cieszył się niezależnością, jaką niesie z sobą to uprawnienie.

Kategoria B: Jakie dokumenty będą mi potrzebne przed rozpoczęciem kursu?

Przed rozpoczęciem kursu na prawo jazdy kat. B należy założyć Profil  Kandydata na Kursanta (PKK). W tym celu należy udać się do starostwa powiatowego (wydział komunikacji – wydawanie prawa jazdy) i złożyć następujące dokumenty:

  • Orzeczenie lekarskie o braku przeciwskazań do kierowania pojazdami mechanicznymi,
  • Jedną fotografię o wymiarach 3,5 x 4,5 cm
  • Dowód osobisty lub paszport wraz z zaświadczeniem o zameldowaniu,
  • Zgoda rodziców – w przypadku osoby niepełnoletniej.

Z uzyskanym profilem należy zgłosić się do naszego ośrodka w  celu zapisu na kurs prawa jazdy.

Prawo jazdy – samochód osobowy: Ile trwa kurs prawa jazdy kat. B?

Kurs teoretyczno-praktyczny na prawo jazdy kat. B trwa 60 godzin i składa się z:

– 30 godzin lekcyjnych zajęć teoretycznych podczas których kursanci zapoznają się z przepisami ruchu drogowego, podstawami budowy samochodu, jego obsługą oraz konserwacją

– 30 godzin zegarowych zajęć praktycznych podczas których szkolimy umiejętności z zakresu poruszania się po placu manewrowym oraz po mieście w ruchu drogowym, szkoląc wszystkie potrzebne manewry i utrwalając odpowiednie zachowanie na drodze.

Jednocześnie kursanci, którzy po ukończeniu przewidzianych kursem zajęć praktycznych wciąż nie czują się pewnie za kierownicą mogą skorzystać z oferty jazd doszkalających. Liczba godzin doszkalających jest w tym przypadku kwestią całkowicie indywidualną i zależną od subiektywnych odczuć kandydata na kierowcę.

Jak wygląda egzamin praktyczny na prawo jazdy kat. B?

Egzamin praktyczny na prawo jazdy kat. B składa się z dwóch etapów. Pierwszy na placu manewrowym, drugi w ruchu drogowym. Dawnej plac manewrowy obejmował znacznie więcej elementów niż obecnie, dzisiaj większość manewrów ocenia się w ruchu miejskim. Nie zwalnia to jednak kandydatów na kierowców z zaliczenia podstawowych manewrów:

  • jazdy oznaczonym pasem ruchu do przodu i do tyłu (tzw. jazda po łuku),
  • ruszanie do przodu na wzniesieniu z użyciem hamulca postojowego.

Zanim jednak przystąpimy do wykonywania manewrów na placu manewrowym musimy pozytywnie przejść przez pierwszy etap weryfikacji kandydatów na kierowców, jakim są czynności z zakresu kontroli technicznej pojazdu, które musimy wykonać prawidłowo. Losowane są dwie czynności sprawdzenia danego obszaru, po jednej z każdej grupy – weryfikacja poziomu płynów lub sprawności sygnału dźwiękowego,  weryfikacja działania oświetlenia pojazdu. Następnie musimy dostosować samochód do własnych wymagań, zanim rozpoczniemy jazdę. Dotyczy to oczywiście także manewrów wykonywanych w obrębie placu manewrowego.

Pozytywne zaliczenie pierwszego etapu egzaminu praktycznego uprawia kandydata na kierowcę kat. B do udziału w części egzaminacyjnej odbywającej się w ruchu miejskim. Jazda po mieście powinna trwać 40 minut, przy czym egzaminator może skrócić egzamin praktyczny do 25 minut w sytuacji, w której kandydat wykonał wszystkie przewidziane w ustawie zadania. Przerwanie egzaminu może nastąpić w przypadku, kiedy kandydat na kierowcę stwarza zagrożenie w ruchu drogowym.

Prawo jazdy kat. B: Jakie zadania należy wykonać podczas egzaminu praktycznego na mieście?

Niezależnie od tego, czy egzamin odbywa się w mieście Warszawa czy dowolnym innym ośrodku egzaminacyjnym w Polsce kandydat na kierowcę jest zobligowany do wykonania tych samych zadań, które są oceniane przez egzaminatora. Do zadań tych należy:

  • wyjazd na drogę z obiektu przydrożnego,
  • jazda drogami dwukierunkowymi,
  • jazda drogami jednokierunkowymi,
  • przejazd przez skrzyżowania,
  • przejazd przez przejście dla pieszych,
  • parkowanie,
  • wykonanie manewru zawracania (na drodze jednojezdniowej dwukierunkowej),
  • przejazd przez torowisko tramwajowe lub kolejowe(o ile występują na trasie egzaminacyjnej),
  • przejazd obok przystanku tramwajowego i autobusowego (o ile występują na trasie egzaminacyjnej),
  • wykonanie manewrów: wyprzedzanie, omijanie, wymijanie, zmiana pasa ruchu i kierunku jazdy w lewo, zmiana pasa ruchu i kierunku jazdy w prawo, zawracanie na skrzyżowaniu,
  • hamowanie.

Ile kosztuje kurs prawa jazdy kat. B w OSK Jedynka-OSK.pl?

Kurs prawa jazdy kat. B organizujemy w trybach normalnym i przyspieszonym. Oferujemy szkolenia dla kandydatów na kierowców zainteresowanych prowadzeniem samochodu z manualną skrzynią biegów, jak również dla osób zainteresowanych wyłącznie uzyskaniem uprawnienia do poruszania się pojazdami wyposażonymi w automatyczną skrzynię biegów.

Interesuje Cię nauka jazdy – samochód osobowy to doskonałe rozwiązanie, dzięki któremu zyskasz niezależność i swobodę przemieszczania się.  Aktualne ceny kursów przedstawiamy w Zakładce Cennik.

Prawo jazdy na samochód kategoria B: Ile kosztuje wyrobienie prawa jazdy?

Po zakończeniu kursu nauki jazdy oraz pozytywnym wyniku Egzaminu Państwowego w WORD możemy odebrać prawo jazdy w Starostwie Powiatowym, do którego należymy. Zanim jednak dokument trafi w nasze ręce będziemy musieli uiścić opłatę urzędową za jego wydanie. Opłata za wydanie prawa jazdy wynosi obecnie 100 złotych i 50 groszy.