Kursy Kat. B

Planujesz uzyskać prawo jazdy kat. B? Mieszkasz lub pracujesz na terenie miasta Warszawa? Boisz się, że ruch uliczny zamieni Twój kurs prawa jazdy w prawdziwy koszmar?

Skorzystaj z oferty naszego kursu dla kierowców i zdobądź prawo jazdy kategorii B, a będziesz się cieszyć niezależnością i przyjemnością samodzielnej jazdy.

 

Prawo jazdy kat. B to niezależność na co dzień, możliwość uzyskania lepszej pracy oraz swoboda podróżowania. Dlatego kategoria B to prawo jazdy, którym powinien móc się cieszyć każdy. W uzyskaniu upragnionego dokumentu pomoże kurs prawa jazdy kategoria B, który organizujemy na terenie miasta Warszawa. Serdecznie zapraszamy!

Prawo jazdy kat. B – kurs prawa jazdy Warszawa

Przed rozpoczęciem kursu na prawo jazdy należy założyć Profil  Kandydata na Kursanta (PKK). W tym celu należy udać się do starostwa powiatowego (wydział komunikacji – wydawanie prawa jazdy) i złożyć następujące dokumenty:

  • Orzeczenie lekarskie o braku przeciwskazań do kierowania pojazdami mechanicznymi,
  • Jedną fotografię o wymiarach 3,5 x 4,5 cm
  • Dowód osobisty lub paszport wraz z zaświadczeniem o zameldowaniu,
  • Zgoda rodziców – w przypadku osoby niepełnoletniej.

Z uzyskanym profilem należy zgłosić się do naszego ośrodka w  celu umówienia się na rozpoczęcia kursu.

Kurs kategorii B składa się z:

30 godzin lekcyjnych zajęć teoretycznych podczas których kursanci zapoznają się z przepisami ruchu drogowego, podstawami budowy samochodu, jego obsługą oraz konserwacją

30 godzin zegarowych zajęć praktycznych podczas których szkolimy umiejętności z zakresu poruszania się po placu manewrowym oraz po mieście w ruchu drogowym, szkoląc wszystkie potrzebne manewry i utrwalając odpowiednie zachowanie na drodze.

Koniecznie poczytaj: