Kurs kat. A, A1, A2

Kurs prawa jazdy kat. A to szkolenie przygotowujące do egzaminu państwowego na prawo jazdy wszystkich podkategorii A: A1, A2 oraz A.

Kurs prawa jazdy kat. A1 to szkolenie skierowane do młodych osób, które ukończyły 16 rok życia. Zdany w ramach kategorii A1 egzamin uprawnia do poruszania się motocyklem o pojemności skokowej silnika nieprzekraczającej 125 cm3, mocy nieprzekraczającej 11 kW i stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającym 0,1 kW/kg.

Kurs prawa jazdy kat. A2 to szkolenie kierowane od osób, które ukończyły 18 rok życia. Kategoria A2 uprawnia do poruszania się motocyklem  mocy nieprzekraczającej 35 kW i stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającym 0,2 kW/kg.

Kurs prawa jazdy kat. A szkolenie kierowane do osób, które ukończyły 24 rok życia oraz osób, które skończyły 20 rok życia i od 2 lat posiadają prawo jazdy kat. A2. Prawo jazdy kat. A uprawnia do poruszania się motocyklem bez ograniczeń w stosunku do pojemności skokowej silnika, jego mocy czy też stosunku mocy do mocy własnej pojazdu.

Kurs prawa jazdy kat. A – Warszawa

Przed rozpoczęciem kursu na prawo jazdy należy założyć Profil  Kandydata na Kursanta (PKK). W tym celu należy udać się do starostwa powiatowego (wydział komunikacji – wydawanie prawa jazdy) i złożyć następujące dokumenty:

  • Orzeczenie lekarskie o braku przeciwskazań do kierowania pojazdami mechanicznymi,
  • Jedną fotografię o wymiarach 3,5 x 4,5 cm
  • Dowód osobisty lub paszport wraz z zaświadczeniem o zameldowaniu,
  • Zgoda rodziców – w przypadku osoby niepełnoletniej.

Z uzyskanym profilem należy zgłosić się do naszego ośrodka w  celu umówienia się na rozpoczęcia kursu.

Kurs kategorii A, A1, A2 składa się z:

30 godzin lekcyjnych zajęć teoretycznych podczas których kursanci zapoznają się z przepisami ruchu drogowego, podstawami budowy motocykla, jego obsługą oraz konserwacją

20 godzin zegarowych zajęć praktycznych podczas których szkolimy umiejętności z zakresu poruszania się po placu manewrowym oraz po mieście w ruchu drogowym, szkoląc wszystkie potrzebne manewry i utrwalając odpowiednie zachowanie na drodze. Posiadamy oczywiście takie motocykle jak na egzaminie państwowym. 

PLAC MANEWROWE ZNAJDUJE SIĘ PRZY UL. BATOREGO przy politechnice.

Koniecznie poczytaj: